Drukuj

Ubranka do chrztu i inne artykuły

 

Chrzest Św. jest sakramentem, w którym człowiek wraz z łaską uświęcającą otrzymuje odpuszczenie grzechu pierworodnego oraz (w przypadku osób dorosłych) wszystkich grzechów przed Chrztem popełnionych. Przyjmując Chrzest Św. osoba staje się członkiem Kościoła Katolickiego.

Chrzest jest koniecznie potrzebny do zbawienia, gdyż jak mówi Chrystus "kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony, kto nie uwierzy, będzie potępiony".

Chrzest Św. jest sakramentem, w którym człowiek wraz z łaską uświęcającą otrzymuje odpuszczenie grzechu pierworodnego oraz (w przypadku osób dorosłych) wszystkich grzechów przed Chrztem popełnionych. Przyjmując Chrzest św., osoba staje się członkiem Kościoła Katolickiego.

Chrzest jest koniecznie potrzebny do zbawienia, gdyż jak mówi Chrystus: "Kto uwierzy i przyjmie chrzest będzie zbawiony, kto nie uwierzy, będzie potępiony".

Pan Jezus sakrament Chrztu Św. ustanowił po Zmartwychwstaniu. Polecił apostołom, aby udzielali innym mówiąc: "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im Chrztu  imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko co Wam powiedziałem" (Mt 28, 19-20)

Istotnym elementem Chrztu Św. jest polanie wody głową z równoczesnym wezwaniem Trójcy Świętej.

Chrzest udzielany jest dzieciom ponieważ jest łaską i darem Bożym. Wejście w życie chrześcijańskie daje dostęp do prawdziwej wolności.

Jeśli chodzi o dzieci zmarłe bez Chrztu, to Kościół zachęca do ufności w miłosierdzie Boże wobec tych dzieci. Podobnie jest, kiedy chodzi o poronienie, a książka (i film) "Niebo istnieje... naprawdę" pozwala nam wierzyć, że tak naprawdę jest, i dzieci te znajdują się u Ojca w Niebie.

Przy Chrzcie ważną rolę pełnią Chrzestni, którzy razem z rodzicami wyznają wiarę Kościoła, w której dziecko przyjmuje Chrzest Św., a po przyjęciu sakramentu mają wspierać rodziców w wychowaniu dziecka, aby kroczyło przez życie zgodnie z przykazaniami, a swą wiarę wyrażało również poprzez swoje życie.

W Paramentum zaopatrzycie się Państwo w szatkę do Chrztu św., które są symbolem niewinności i cnoty wolnej od grzechu pierworodnego. W sprzedaży posiadamy również ubrania i buty do I Komunii św.

        

Świeca, która również jest do Chrztu potrzebna, zapalana jest na znak, że ochrzczony stał się dzieckiem światłości.

   

Ponadto posiadamy także ubranka do Chrztu

     

Zaopatrzycie się Państwo także w pamiątki

          

  

     Serdecznie zapraszamy do sklepu Paramentum na ul. Ostrów Tumski 6